Abdülhamid Han Fen Lisesi

Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce

Abdülhamid Han Fen Lisesi Aksaray ili Merkez İlçe ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okuldur. Aşağıdaki tabloda Abdülhamid Han Fen Lisesi‘nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Abdülhamid Han Fen Lisesi bu yıl 484.4347 taban puanı ve 2018 TEOG Tercih döneminde açıklayacağımız yüzdelik dilimle öğrenci alacak.

Abdülhamid Han Fen Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan 484.4347 olup Abdülhamid Han Fen Lisesi yüzdelik dilimi tercih döneminde tercih işlemleri başlamadan hemen önce sitemizde yer alacaktır.

Okulumuz 1991 senesinde ulusal Eğitim Bakanlığının 29/08/1991 tarih ve 4563 sayılı onayı ile 1991-1992 Eğitim Öğretim yılında Hacı Cevriye Ünsal Lisesinin bünyesinde açılmıştır.

29/03/1994 senesinde Kılıçaslan İlköğretim Okulu ek binasına, 15/09/1997 senesinde halen eğitim öğretime devam etmiş olduğu kendi binasına taşınmıştır.

Okul pansiyonu 01/01/2000 senesinde kendi pansiyonuna geçmiştir kuruluşundan bu güne kadar yüzlerce öğrenci yetiştiren okulumuz Aksaray İlinde tercih edilen okulların biri olmuştur.
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 03/07/2014 tarihli kararı gereğince okulumuzun adı Abdülhamid Han Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Gücünü tarihinden ve değerlerinden alan, bilim ve teknolojiyi etkin bir biçimde kullanan, başarıları ile eğitim alanında örnek ve öncü olan bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Öğrencilerimize kendini toplum içinde ifade edebilecek özgüven sağlamayı, vakalara hoşgörü ile yaklaşabilmeyi, toplumsal sorumluluk bilinci yüksek, tinsel ve etik değerlere saygılı, düşünmeyi ve öğrenmeyi öğrenmiş, üretken, değişime açık, yardımsever, ülke menfaatlerini önceleyen, olaylara yansız ve önyargısız yaklaşabilen ve tüm özelliklerini akademik başarı ile destekleyen, gelecekte ülke yönetiminde önder olabilecek genç beyinler yetiştirmeyi fakatç edinen, köklü, dinamik ve yenilikçi bir kurum olmaktır.

Başarılar Basketbol Erkekler İl Birinciliği Basketbol Kızlar İl İkinciliği Satranç İl Birinciliği Masatenisi Kızlar İl İkinciliği Voleybol Kızlar İl Dördüncülüğü
Öğretmen :20
klavuz Öğretmen :1
Öğrenci :389
sınıf :13
BT sınıfı :1
Misafirhane :1
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :2
konuşma Salonu :1
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :normal
Yemekhane :1
Kantin :1
Revir:1
Bahçe :1
Saatler 08:00-15:20 YAZ SAATİ 08:00-15:20 KIŞ SAAATİ

Yabancı Dil İNGİLİZCE
barıncak bilgileri PANSİYON KAPASİTESİ 162 DİR. 96 KIZ, 66 adam BÖLÜMÜ MEVCUTTUR.
Ulaşım FATİH MAHALLESİ VE BELEDİYE ARSALARI MİNİBÜSLERİ İLE SAĞLANIR.
Servis Bilgisi Öğrenci Servislerimiz Mevcuttur.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2016 YGS de %100 başarı İlk 10 Binde:8 öğrenci ve 18 aşama
LYS’de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2016 LYS de Başarı Yüzdesi %60 tır.
Sportif Etkinlikler Okulumuz sportif faaliyetler açısından fazlaca etken durumdadır. Basketbol ve Satrançta ilimizde birinci olan okulumuz il dışında temsil hakkı kazanmıştır.
Bilimsel Etkinlikler Okulumuz Aksaray Üniversitesi ile toplumsal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalanmış ve bu çerçevede üniversitenin imkanlarından yararlanmaya adım atmıştır.
Proje Çalışmaları Tübitak Proje Yarışmalarına okulumuz 59 proje ile katılmış ve 1 projemiz Kayseri Bölge Sergisine çağırılmıştır. 1 projemizde İNSPO ya çağrı edilmiştir.
Yurtdışı Proje Faaliyetleri Okulumuzun ortak olduğu bir adet yurt dışı proje çalışması bulunmaktadır.
Okul Pansiyonumuz Bodrum+4 kat olarak inşa edilmiştir.Bodrum katı banyolar ve çfakatşırhane olarak düzenlenmiştir.Giriş katta yönetimsel bürolar ve yemekhanemiz bulunmaktadır.1.,2.,3.Katlar yatakhaneler ve etüt salonları bulunmaktadır.Okul pansiyonumuz kız-erkek karmadır.En üstkat kız öğrencilere ayrılmış olup erkek bölümünden bölmelerle ayrılmıştır.Etüdlerin ve pansiyondaki işlemlerin tertipli yürütülmesi için kız bölümünde hanımefendi , adam kısmınde erkek belletmenlerimiz görev yapmaktadırlar.Yatakhanelerimizde koğuş sistemi uygulanmaktadır.Yatakhaneler 6 kişiliktir.
Pansiyonumuz yatakhaneler ve etütü salonları laminat kaplıdır.Üzerinde halı bulunmaktadır.Koridorlar ise halı kaplıdır.Pansiyonumuz doğalgazlı kaloriferle ısıtılmaktadır.Yemekhanemizde yemeklerimiz kendi personelimiz tarafınca pişirilmektedir.Sabahları açık büfe kahvaltı verilmektedir.

Öğle ve akşam yiyecekleri farklı öğünler olarak verilmektedir.Gündüzlü öğrencilerimiz okulumuz pansiyonundan öğle yiyeceklerini aylık bedelini ödemek kaydı ile yiyebilirler. Barıncak
Öğrencilerimizin çarşaf nevresim benzer biçimde büyük çamaşırları barıncak çamaşırhanesindeki sanayi tipi makinelerde yıkanmaktadır.Gmeşhurk çamaşırları ise belirli günlerde katlarda bulunan çfakatşır makinelerinde yıkanmaktadır.

Pansiyonumuzda kalan öğrenciler pazartesi-perşembe günleri içinde ve pazar günü akşam 3 saat etüt yapmak zorundadırlar.Bu amaçla oluşturulan etüt salonlarında öğrenciler kendilerine ayrılmış çalışma masası ve sandalyesinde eütülerini yapmaktadırlar.
Okulumuzun Eğitim-Öğretim binası 1997 senesinde hizmete girmiştir.Binamız bodrum+3 kat olarak yapılmıştır.Bodrum katta BT labaratuarı, konferans salonu ve fizik labaratuarı vardır.Zemin katta müdür destekları odası, grup çalışma odası, erkek lavaboları, kimya-biyoloji labaratuarı, sistem ve test odası, öğretmenler odası ve 9.Sınıflar yer verilmiştir.1.Katta müdür odası, işgören odaları, öğretmen lavaboları, 10. Ve 11.Sınıflar vardır. 2. Katta Müdür başyardımcısı odası, kütüphane,ruhsal danışman odası, kız lavaboları ve 11.Ve 12.Sınıflar yer alır.

Eğitim-öğretim binamızın sınıfları akıllı tahtalarla donatılmıştır.Tüm okul kablosuz ağla birbirine bağlanmıştır.Bina doğalgazlı kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir